Letní prohlídky kaple Matky Boží na Veveří

Kaple Matky Boží stojí kousek od hradu Veveří už přes osm set let a je dodnes aktivně využívaným duchovním místem. V červenci a srpnu máte jedinečnou příležitost si tuto památku prohlédnout na vlastní oči – a dokonce uvidíte i kopii obrazu Madony z Veveří, která je umístěna na bočním oltáři.

Kaple je pravděpodobně starší než sám hrad Veveří a její vznik lze klást někam kolem roku 1200. Běžně není veřejnost přístupná, je ale oblíbeným místem konání svateb a je zde každoročně sloužena mše svatá u příležitosti svátku Nanebevzetí Panny Marie.

"Otevřeno bude od pátku 1. července do neděle 28. srpna každý den s výjimkou pondělí od 10 do 16.30 hodin," uvedl Vít Obůrka z Farnosti veverská Bítýška. Zavřeno bude v týdnu od 8. 8. do  14. 8., neboť v těsné blízkosti kaple se bude připravovat a poté bude probíhat hudební festival HradyCZ a na prohlídky by nebyl potřebný klid.

V neděli 14. srpna pak bude v Kapli Matky Boží sloužena poutní mše svatá od 9.45 hodin.

reference https://www.watchesseek.com/. this contact form fake rolex for sale. look at this web-site https://www.leapreplica.com/. her comment is here fake breitling. this hyperlink https://www.replicadeespana.es/. her response knockoff watches. click site https://www.fake-watches.icu/. imp source fake rolex watches. find the best swiss replica watches. read the article www.watchesse.com. my review here financewatches. content buy fake rolex. browse around this web-site replica rolex. find more information www.webbreitling.com. Perfect https://www.travelbellross.com/. More Bonuses https://www.businessfranckmuller.com/. check out the post right here hublot replica. browse around these guys fake rolex. visit cartagheuer. browse around this site breitling navitimer replica.