Tour de Veveří 2023 je tu! Při své pouti získáte rytířské cnosti a zachráníte veverský poklad

28. května se můžete změnit v rytíře a dobýt zpět ukradený veverský poklad. Stačí získat sedm rytířských cnostíodhalit tajnou šifru a je váš. Další ročník putování s pokladovkou Tour de Veveří se blíží.

Je určeno malým i velkým, pěším, cyklistům, běžcům a zvládnou jej i turisté s kočárkem, trasy vedou po udržovaných lesních a polních nebo zpevněných cestách. Tour de Veveří vás už tradičně provede po krásách a zajímavostech sedmi obcí, které neodmyslitelně patří do někdejšího panství hradu Veveří - Říčan, Javůrku, Veverských Knínic, Hvozdce, Veverské Bítýšky, Chudčic a Rozdrojovic. A samozřejmě zamíříte i k hradu. Na konci cesty najdete poklad, který byl z Veveří odnesen a schován před loupeživými žoldnéři. Prý to bylo někde kolem Veverských Knínic. A právě u zdejšího rybníka Orlíka je letošní cílová stanice.

Abyste poklad nalezli, musíte získat rytířské cnosti, kterých bývalo sedm, stejně jako obcí našeho svazku. Musíte také rozlousknout šifru, k čemuž vám pomohou razítka na jednotlivých stanovištích. K jejich získání a možnosti objevit poklad však stačí projít alespoň třemi kontrolami (včetně té u Orlíku).

Pomyslný okruh všemi obcemi svazku je dlouhý zhruba 40 km pro pěší a 45 km pro cyklisty, jednotlivé části na obou částech přehrady kratší a zvládnou je i menší děti. Takže, jak zní motto akce: Na Veveří devět věží, kdo nevěří, ať tam mrkne... a pak si pro poklad na tajné místo frkne.

Protáhnete si tělo, užijete si krásné výhledy a kromě královského pokladu na hradě posedíte i na královském trůnu a zchladíte nohy ve vodě.

!UPOZORNĚNÍ: K rybníku Orlík nebude možné zajet autem a koupání v něm na vlastní nebezpečí!

Zde je návrh, jak si dát celou trasu:

Praktické informace

 • Kdy to bude?
  Neděle 28. května 2023
 • Kde seženu hrací kartu?
  Bude k dispozici na každém stanovišti. Lze si ji také stáhnout na webu.
 • Kde budou stanoviště?
  v mapách jsou zde: mapy.cz/s/mozomejaho
  - Hvozdec – u trůnu / starého dubu starého dubu nad obcí
  - Chudčice – v altánku v Sadu osvobození
  - Javůrek – na dětském hřišti u sokolovny
  - Rozdrojovice – u Bílé studánky pod Trnůvkou
  - Říčany – na hřišti na Marečkově louce
  - Veverská Bítýška - Kašparova louka
  - Veveří – u horní brány
  - Veverské Knínice – u rybníka Orlík / LETOŠNÍ FINÁLE
 • Od kdy budou stanoviště přístupná?
  Od 9 do 15 hodin, na hradě Veveří od 10. hodiny
 • Kolik stanovišť musím projít?
  Minimálně tři.
 • Kdy se otevře poklad?
  U rybníka Orlík ve Veverských Knínicích bude přístupný od 11:00 do 17:00. Pro účastníky, kteří projdou alespoň tři stanoviště, bude v cíli kromě pokladu připraven i obligátní špekáček a pivo/limo.