Veveří

Jeden z nejstarších hradních areálů v celém Česku.

Hrad Veveří leží zhruba 12 kilometrů severozápadně od centra Brna na skalnatém ostrohu nad Brněnskou přehradou. Nejhezčí výhledy na hrad se návštěvníkům nabízejí z paluby výletních lodí proplouvajících pod hradem na hladině Brněnské přehrady.

Jde o jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě, ale v celé České republice. Původně zřejmě malý lovecký hrádek, či pouze dvorec moravských markrabat, byl podle pověsti založen v polovině 11. století Konrádem I. Brněnským a v písemných pramenech je poprvé zmíněn roku 1213. Veveří jako opravdový kamenný hrad vzniká pravděpodobně až před polovinou 13. století. Velmi výrazně byl hrad rozšířen po polovině 14. století za vlády moravského markraběte Jana Jindřicha, který z Veveří učinil jedno ze svých hlavních sídel.

Někdejší královský lovecký hrad během své historie zažil doby okázalé slávy i hlubokého smutku, kdy byl dlouho opuštěný a několikrát bezohledně adaptovaný. V současné době probíhá dlouhodobá rekonstrukce hradního areálu a každý rok je tak možné vidět další zpřístupněné prostory a novinky. Kromě toho ale hrad láká také na řadu kulturních a společenských akcí, výstav, koncertů, koštů či vinařských slavností.

Státní hrad Veveří

reference https://www.watchesseek.com/. this contact form fake rolex for sale. look at this web-site https://www.leapreplica.com/. her comment is here fake breitling. this hyperlink https://www.replicadeespana.es/. her response knockoff watches. click site https://www.fake-watches.icu/. imp source fake rolex watches. find the best swiss replica watches. read the article www.watchesse.com. my review here financewatches. content buy fake rolex. browse around this web-site replica rolex. find more information www.webbreitling.com. Perfect https://www.travelbellross.com/. More Bonuses https://www.businessfranckmuller.com/. check out the post right here hublot replica. browse around these guys fake rolex. visit cartagheuer. browse around this site breitling navitimer replica.