Akce

U nás je neustále něco nového. Budujeme, plánujeme a tvoříme. Abychom se s vámi mohli o vše podělit a nic vám neuniklo, připravili jsme pro vás tuhle sekci.

Hvozdec: Sedm báječných kilometrů

Tentokrát jsme se vydali s kamerou do okolí Hvozdce. Na sedmikilometrovém okruhu nás čekalo ticho, les, jarní probouzení, prostě balzám na duši. Při tomto putování narazíte na pomníček leteckého neštěstí, příjemný rybníček nebo obří dub, který se zřejmě stane památným.

Co čeká hrad Veveří v sezoně 2024

Na velikonoční Velký pátek, 29. března 2024, otvírá svoje brány majestátní hrad Veveří, i v dnešní době centrum našeho "panství". Co se na letošek chystá, co uvidíte a jak je hradní areál otevřený, popisuje kastelánka Lenka Uedlová.

Už podesáté hrad Veveří zaplní vůně uzeného

Na hradě Veveří dne 24. a 25. února opět zavoní moravské uzené, vinaři otevřou své nejlepší lahve a návštěvníci zvolí uzenářského krále roku. Desátý ročník akce Slavnosti moravského uzeného slibuje nejvíc zažitků a programových vychytávek ve své historii.

Největší akce roku 2024

Co nás v obcích Panství Veveří čeká? Turistické akce, společenské, festivaly, divadla, hody... Však se podívejte na přehled největších akcích roku 2024.

Veverské Knínice: Reportáž z otvírání sokolovny

Přestřihnutí pásky a je to - kompletně rekonstruovaná sokolovna ve Veverských Knínicích je slavnostně otevřená. Slavnostní den se snoubil s hody, takže náves zaplnili i krojovaní. Ceremoniálu se zúčastnil také jihomoravský hejtman Jan Grolich a architekt Svatopluk Sládeček.

Letní prohlídky kaple Matky Boží na Veveří

Kaple Matky Boží stojí kousek od hradu Veveří už přes osm set let a je dodnes aktivně využívaným duchovním místem. O prázdninách máte jedinečnou příležitost si tuto památku prohlédnout na vlastní oči – a dokonce uvidíte i kopii obrazu Madony z Veveří, která je umístěna na bočním oltáři.

S videovýletem k Chudčicím kolem břehů přehrady

Po měsíci jsme zas vytáhli kameru a vydali se na putování kolem hradu Veveří. Tentokrát směrem ke Chudčicím omrknout, jak a kde se ze Svratky stává Brněnská přehrada, prošli několika přírodními památkami a kochali se úžasnými výhledy. Osmikilometrová trasa vede částečně ve stínu stromů, takže ani v panujících vedrech to šlo.

Ohlédnutí za Tour de Veveří 2023

Letošní putovní bylo o jedno zastavení delší - a to díky Veverské Bítýšce, která je novým členem našeho svazku. A také se opět změnila cílová stanice, tentokrát účastníci hledali poklad ve Veverských Knínicích u kouzelného rybníčku Orlík.

Hrad Veveří má před sebou nabitou sezonu 2023

Přímo na Apríla, 1. dubna 2023, otvírá svoje brány majestátní hrad Veveří, i v dnešní době centrum našeho "panství". Do sezony vstupuje nově jako národní kulturní památka, tak přejeme spoustu návštěvníků. Co se na letošek chystá, co uvidíte a jak je hradní areál otevřený, popisuje kastelánka Lenka Uedlová.

Říčany: Rocková tancovačka

V Říčanech se chystá na 25. března velká rocková tancovačka. Mimo jiné na ní domácí kapela Destilát pokřtí svoje CD. Takže jak zní heslo: "Kdo tam nebude, jako by nebyl... a naopak." :)

Plesy, bály, zimní zábava

S kamerou jsme se zajeli podívat na historicky první hasičský ples v Javůrku a do Říčan na Společenský ples, který ozdobila polonéza žáků 9. tříd.

Říčany: Bronz z mistrovství světa v aerobiku!

Děvčata z říčanského klubu SK M-Aerobik Academy za sebou mají úžasný rok. Ve dvanácté sezoně svého působení okusily velké soutěže a ve stejně velkém stylu v nich bodovaly - ze světového i evropského šampionátu přivezly bronz. Na svoje tréninky jezdí do Říčan i dívky z Veverských Knínic nebo Javůrku.

Stromy svítí!

Obecní vánoční stromy už září a zdobí návsi. S kamerou jsme na zahájení adventu zajeli do Říčan a Javůrku.

Open Studios Veverské Knínice

Pokud máte rádi současné umění, sobotu 15. října si červeně zakroužkujte v kalendáři a přijeďte do Veverských Knínic. Poprvé se zde odehraje celodenní akce Open Studios Veverské Knínice, která představí zdejší pozoruhodnou uměleckou komunitu.

Reportáž z Tour de Javůrek 2022

Z celého Jihomoravského kraje a Vysočiny se sjíždějí cyklisté na Tour de Javůrek. Zatímco děti vyrážejí na pár kilometrů, dospělí mají před sebou 32 nebo 56 kilometrů. Závod se dá zhodnotit dvěma slovy: fakt vostrej. :)

Ohlédnutí za Tour de Veveří 2022

Reportáž z obnoveného putování po obcích svazku, které zakončil poklad na Veveří a ozvláštnil obří trůn. Za rok se těšíme na další Tour de Veveří znovu a nezapomeňte si skočit udělat fotku k fotopointu mezi Hvozdcem a Veverskými Knínicemi, ten zůstává.

Říčany: Obec a zemědělství žije

Říčanský zemědělský podnik GenAgro otevře ve sváteční svatováclavský den svoje vrata / brány / dveře. Letos po čtyřech letech. Podívejte se na program a video z ročníku 2018, ať víte, co vás 28. 9. čeká.

Javůrek: Medová cesta pro děti

Jak dětem nejlépe vysvětlit, jak žijí včely, jak vyrábějí med a co se vlastně stane, než doputuje do jejich pusin? V Javůrku na to jdou názorně ve stylu "škola hrou", caparti si vše vyzkoušejí a nikomu nevadí, že na konci se jen těžko ručky od sebe odlepují.

Říčany: Rak´n´roll fest počtvrté

V sobotu 27. 8. to bude v Říčanech velké. Počtvrté se odehraje Rak´n´roll fest, hudební festival s řadou hudebních, výtvarných či čtenářských dílen a skvělým jídlem a pitím. Největší peckou je kapela Znouzecnost, ale ani před ní se nebudete nudit.

Připravujeme: Tour de Veveří 2022

Na Veveří devět věží, kdo nevěří, ať tam běží, říká lidová rýmovačka. A my přidáváme, ať tam také jede nebo jde. Na 11. 9. připravujeme cykloturistický výlet Tour de Veveří. Podrobnosti a doporučené trasy již brzy.

Javůrek: Javůrské hody 2022

Pojďte s námi nakouknout na hody v Javůrku, které se letos odehrály v půli června. Poklona všem krojavaným i přihlížejícím, že přežili to horko, které o hodovém víkendu panovalo.

Říčany: Beseda s horolezcem Radkem Jarošem

V pátek 6. května si udělejte čas a zajeďte si do Říčan na besedu s horolezcem Radkem Jarošem. Vězte, že u jeho povídání o zdolávání nejvyšších hor světa vám oči padat nebudou, naopak je budete mít navrch hlavy.

Říčany: Rak´n´roll fest 2021

Třetí ročník multižánrového festivalu letos přivítal hudebníka Ivana Hlase a jeho spoluhráče a moderátorku Adélu Elbel. Samozřejmě také místní kapely, to je totiž cíl celé akce.