Tour de Veveří 2022. Krásný nedělní výlet s pokladovkou a velkým překvapením

ABCDEF prastarou GHI, je až na konci. To není chyba, ani procvičování abecedy, ale kus šifry. Když se 11. září vydáte na Tour de Veveří, rozlousknete ji a pak objevíte poklad. Svazek obcí Panství hradu Veveří akci obnovuje po dvouleté odmlce. Můžete při ní projet, projít či proběhnout kolem zajímavostí šestice obcí, které jsou nesmazatelně spjaty s majestátním komplexem nad Brněnskou přehradou. Protáhnete si tělo, užijete si krásné výhledy a kromě královského pokladu na samotném Veveří posedíte i na královském trůnu. Nezapomeňte si foťák. :)

Abyste veverský poklad našli, stačí projít alespoň třemi kontrolami. Určitě nevynechejte tu hvozdeckou, tam bude čekat velké překvapení a bonus. Další kousky šifry navíc vás čekají u Rozdrojovic. Účastníci putování, kteří se na horní bráně hradu prokážou alespoň třemi razítky (včetně toho veverského) mají vstup do areálu Veveří zdarma. Zároveň se dostanou k pokladu.

Pomyslný okruh všemi obcemi svazku je dlouhý zhruba 50 km, jednotlivé části na obou částech přehrady kratší a zvládnou je i menší děti. Takže, jak zní motto akce: Na Veveří devět věží, kdo nevěří, ať tam běží... jede... jde...

Zde je návrh, jak si dát celou trasu: www.mapy.cz/s/polucuzehe a zároveň si můžete vybrat kratší cestu. Kde začnete, kam a kudy se vydáte, je jen na vás.

Praktické informace

Kdy to bude?
Neděle 11. září 2022

Kde seženu hrací kartu?
Bude k dispozici na každém stanovišti. Lze si ji také stáhnout ZDE.

Kde budou stanoviště?
Hvozdec – u starého dubu nad obcí + bonus mapy.cz/s/malusotebu
Chudčice – u kulturního domu mapy.cz/s/podanoluko
Javůrek – na dětském hřišti mapy.cz/s/hagorecelu
Rozdrojovice – u Soví studánky + bonus mapy.cz/s/lokajoduzo
Říčany – na hřišti na Marečkově louce mapy.cz/s/bevugucopa
Veverské Knínice – u kapličky sv. Ludmily nad obcí mapy.cz/s/gohulaguzu
Veveří – u horní brány mapy.cz/s/mejebujafa

Od kdy budou stanoviště přístupná?
Od 9 hodin, uzavírat se budou kolem 16. hodiny.

Kolik stanovišť musím minimálně projít?
Tři a je jedno která.

Kdy se otevře poklad?
Na hradě Veveří bude přístupný od 11:00 do 17:30. Pro účastníky, kteří projdou alespoň tři stanoviště, bude vstup na venkovní hradní areál zdarma.