V sobotu 20. dubna vyplouvají na přehradu parníky

78. plavební sezona na Brněnské přehradě začíná. Již v sobotu 20. dubna její hladinu zbrázdí první parníky.

V 10 hodin se v bystrckém přístavišti odehraje nástup kapitánů a slavnostní zahájení. Pak následuje defilé lodí, tedy dvacetiminutová projížďka zdarma přístupná všem zájemcům. První spoj do Veverské Bítýšky vyjede dle jízdního řádu v 10:45.

  • do 10. května bude flotila sedmi lodí vyplouvat pouze v nepracovní dny.
  • od 11. května budou parníky křižovat přehradu denně
  • na víkendový provoz pak lodě přejdou opět na začátku října.
  • letos se tedy jezdí od 20. 4. do 30. 10.

Loňská sezona opět převrátila Dopravnímu podniku města Brna tabulky a překonala všechny dosavadní rekordy - v roce 2023 se parníky svezlo téměř 310 tisíc cestujících, v roce 2022 to bylo 290 tisíc pasažérů.

Novinkový trojlístek

Dopravní podnik města Brna spolu s plavební sezonou také v pilotním provozu rozjíždí takzvanou pojízdnou trojvstupenku. Za zvýhodněnou cenu si zájemci mohou užít plavbu po Brněnské přehradě, návštěvu hradů Veveří a Špilberku. Vstupenku je možné využít do půl roku od zakoupení v otevírací době obou hradů, nejpozději však do konce října 2024, kdy končí plavební sezóna. "Lodí vás vezmeme z bystrckého přístaviště na Hrad Veveří, kde vás na vstupenku pustí do areálu. Na Špilberku si pak po předložení vstupenky na pokladně na malém nádvoří můžete vybrat výstavu, expozici nebo prohlídkový kruh," píše se na webu DPMB. Podrobnosti a nákup novinkového trojlístku ZDE.

Jízdní řád 2024

Kompletní ceník pro rok 2024 najdete na webu Dopravního podniku města Brna: www.dpmb.cz/dalsi-informace-o-doprave#lodni-doprava