Zapumpujte tělem a jeďte. Zkuste to na novém pumptrackovém hřišti

Obec: Hvozdec

Netradiční možnost sportovního vyžití nově nabídne Hvozdec. V neděli se zde slavnostně otevírá pumptrackové hřiště.

Stačí jednou šlápnout nebo se odrazit a pak už jen přidřepávat, vyrovnávat, prostě pumpovat tělem. Moderní, oblíbenou a přitom stále netradiční formu jízdy na kole, skejtu, koloběžce nebo in-line bruslích bude možné zkoušet ve Hvozdci. V neděli se zde slavnostně otevírá takzvané pumptrackové hřiště, které ono pumpování tělem způsobuje.

Zvlněná dráha byla dokončena loni na podzim, teď už čeká na svoje návštěvníky. "Pumptrack se rozkládá na ploše 25 na 30 metrů čtverečních, má v sobě tři zatáčky, čtyři rovinky a takzvaný fun corner s rampou," popisuje starostka Michaela Košvicová. Za projektem a podobou hvozdeckého pumptracku stojí jičínská firma Dirty Parks, která patří mezi špičky v oboru.

Jak na dráze jezdit a nejlíp si ji užít, se zájemci v neděli dozvědí od lidí, kteří jízdě na prkně či kole věnovali život. "Skateboardovou a longboardovou výuku povede Robin Chmelík a jeho tým z brněnské skatové školy, cyklo workshop pak mají na starosti kluci z jedovnické bikeové školy Flowride," vyjmenovala hlavní taháky starostka s tím, že stejně se nejvíc těší na umění hvozdeckých dětí.

Okruh tvořený vlnami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat a zvyšovat rychlost, rozhodně není určen jen dětem, je to zábava i dospělé.

Přestože je jízda na pumptrackové dráze poměrně bezpečná a když se kontroluje, nemusí být ani nijak rychlá, bez helmy na ní určitě nemá nikdo co dělat. Odborníci doporučují i chrániče, zejména při řádění na in-line bruslích. Hvozdecký pumptrack je doslova vymodelovaný z asfaltobenu, okolí dráhy brzy zezelená trávou.

Pokud se do Hvozdce na novou atrakci vypravíte autem, odstavte vůz u obecního úřadu nebo hasičské nádrže. "V žádném případě neparkujte na přilehlých komunikacích," zdůrazňuje Michaela Košvicová.

A tak už jen zbývá dodat, že program startuje v 9:30 a do odpoledne na pumptracku bude co vidět. Občerstvení zajistí místní Hvozdecká hospůdka. Akce se koná pouze za příznivého počasí, sledujte web obce www.hvozdec.cz.